USUWANIE BLIZN DZIERŻONIÓW

Blizny zbudowane są z tkanki łącznej włóknistej, wytworzonej w procesie gojenia się rany. Mogą mieć różnorodny rodowód – powstają m.in. w wyniku odbytej operacji, doznanych urazów lub chorób skóry (np. trądziku). Blizny uznawane są przez niektórych pacjentów za nieestetyczne, co wpływać może negatywnie na samoocenę oraz obniżać komfort życia. Osoby zainteresowane usuwaniem blizn w Dzierżoniowie skorzystać mogą z usług Prestige Clinic.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn? Dzierżoniów

W gabinetach Prestige Clinic w celu usuwania blizn stosuje się laseroterapię. Wchodzący w skład multiaplikacyjnej platformy laserowej Alma Harmony XL Pro laser erbowy iPixel Er:Yag 2940 nm wykorzystuje technologię ablacyjną. Podczas zabiegu skóra zostaje w sposób kontrolowany uszkadzana (powstają mikronakłucia). Proces ten prowadzić ma do stymulowania przebudowy poprzez powstawanie nowych włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, a co za tym idzie – nowej tkanki. Przy pomocy lasera frakcyjnego podjąć się można spłycania blizn obecnych na różnych obszarach ciała.

Usuwanie blizn – Dzierżoniów. Przeciwwskazania do laseroterapii

W Prestige Clinic laseroterapia z wykorzystaniem lasera erbowego iPixel Er:Yag przeprowadzana jest w celu spłycenia blizn potrądzikowych i pooperacyjnych. Procedura ta przyczynić się może także do minimalizacji oznak starzenia się skóry oraz redukcji znamion i włókniaków. Decyzję o skierowaniu na zabieg podejmuje lekarz po przeprowadzonym wywiadzie, w trakcie którego wykluczone zostają potencjalne przeciwwskazania. Uznaje się, że laserowe usuwanie blizn nie powinno być realizowane w przypadku następujących chorób:

  • nowotwory,
  • niewydolność nerek,
  • niestabilna choroba niedokrwienna serca,
  • cukrzyca,
  • skłonność do blizn i bliznowców,
  • opryszczka,
  • aktywna infekcja w obszarze poddawanym leczeniu,
  • świeża opalenizna,
  • choroby związane z przyjmowaniem antybiotyków i leków immunosupresyjnych.

Laser frakcyjny w Prestige Clinic – usuwanie blizn. Dzierżoniów

Przyjmuje się, że pierwsze efekty w postaci spłycenia blizn mogą pojawić się już po pierwszym zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego Harmony iPixel Er:Yag. Szansa na całkowitą redukcję blizn wzrasta wraz z kolejnymi wykonanymi procedurami. Bezpośrednio po ich realizacji na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia, strupki oraz lekka opuchlizna. Objawy te zwykle ustępują po tygodniu. Obszar poddany laseroterapii należy traktować ostrożnie – nie podrażniać peelingami, myć delikatnymi środkami bez mydła oraz pielęgnować preparatami łagodzącymi.

Osoby zainteresowane usuwaniem blizn w Dzierżoniowie lub okolicach skorzystać mogą z usług oferowanych przez Prestige Clinic. Gabinety zlokalizowane są w Świdnicy. Umówienie wizyty, podczas której następuje konsultacja lekarska, możliwe jest po kontakcie telefonicznym, mailowym lub osobistym.

834722_facebook_icon

Prestige Clinic
ul. Komunardów 5
58-100 Świdnica

Zadzwoń: +48 534 522 014
biuro@prestige-swidnica.pl