MEZOTERAPIA IGŁOWA ŚWIDNICA

Prestige Clinic to gabinet medycyny estetycznej, w którym wykonujemy zabiegi o charakterze profilaktycznym, mającym zahamować procesy starzenia się skóry twarzy oraz ciała. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa. Świdnica to miasto, w którym zlokalizowany jest nasz gabinet i w którym procedurę przeprowadzają tworzący nasz zespół lekarze.

Mezoterapia igłowa – Świdnica. Na czym polega zabieg?

Celem mezoterapii igłowej jest miejscowe dostarczenie substancji aktywnej do skóry właściwej. Zabieg nie ma więc charakteru zewnętrznego i powierzchownego, lecz polega na głębokiej rewitalizacji od wewnątrz. Koktajle witaminowe z kwasem docierają do głębokich warstw skóry właściwej, omijając strefę rogową naskórka, która nie przepuszcza wielu składników odżywczych znajdujących się w kremach stosowanych do codziennej pielęgnacji. W odstępach około 0,5 cm powstają mikronakłucia, które doprowadzają do tak zwanego kontrolowanego stanu zapalnego. To z kolei stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny – składników sprzyjających odnowie skóry. Mezoterapia igłowa wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym, stąd też określana jest jako zabieg bezbolesny.

Mezoterapia igłowa – Świdnica. Wskazania i przeciwwskazania

Procedura mezoterapii igłowej wykonywana jest najczęściej w celu redukcji oznak starzenia się skóry. Zabieg traktowany jest także jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa oraz sposób na odżywienie i nawilżenie skóry. Za wskazanie do zabiegu uznaje się między innymi:

 • zwiotczenie skóry,
 • pojawienie się drobnych zmarszczek mimicznych, 
 • nadmierne wypadanie włosów.

Mezoterapia igłowa, jak każda procedura medyczna, opiera się na ingerencji w organizm. Z tego względu należy przeprowadzać ją po wykluczeniu możliwych przeciwwskazań. Należą do nich między innymi:

 •  alergia na jakikolwiek składnik podawanego w trakcie zabiegu preparatu,
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • choroba nowotworowa,
 • choroba autoimmunologiczna(względne przeciwwskazanie),
 • opryszczka,
 • skłonność do bliznowców,
 • ciąża lub karmienie piersią,
 • przyjmowanie niektórych leków (np. antybiotykoterapia).

Mezoterapia igłowa – Świdnica. Spodziewane efekty

Zabieg mezoterapii wykonuje się w celu rewitalizacji i regeneracji skóry. Jego przeprowadzenie doprowadzić ma także do opóźnienia procesów starzenia. Pożądanym efektem zabiegu jest dotlenienie, nawilżenie i rozpromienienie skóry. Poprawa kondycji skóry, odżywienie i ujędrnienie widoczne już po pierwszym zabiegu mezoterapii. Zaleca się jednak wykonać minimum 3 zabiegi w odstępach liczących 4 tygodnie, wówczas efekty procedury określa się jako potencjalnie najbardziej efektywne.

W celu umówienia zabiegu mezoterapii igłowej w Prestige Clinic lub uzyskania szczegółowych informacji na temat przebiegu procedury wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Decyzję o skierowaniu na zabieg podejmuje lekarz podczas konsultacji, po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań.

834722_facebook_icon

Prestige Clinic
ul. Komunardów 5
58-100 Świdnica

Zadzwoń: +48 534 522 014
recepcja@prestige-swidnica.pl