BOTOX – TOKSYNA BOTULINOWA – USUWANIE ZMARSZCZEK ŚWIDNICA

JEDNA Z NAJBARDZIEJ UNIWERSALNYCH SUBSTANCJI W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ!

Na co stosujmy botoks?

Botox, czy inaczej toksyna botulinowa, to często używana w medycynie estetycznej substancja, dzięki której można zredukować liczbę zmarszczek. Wiele osób stosuje zastrzyki z botoksu po to, żeby złagodzić rysy twarzy i nadać jej młodszy wygląd. Z botuliny korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęstsze przyczyny rozpoczęcia kuracji to między innymi chęć zredukowania lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych na czole czy zmarszczek w okolicy oka (tzw. „kurzych łapek”). Przed zdecydowaniem się na leczenie warto zapoznać się z właściwościami substancji, jaką jest botox. Świdnica to miasto, w którym znajduje się nasz gabinet medycyny estetycznej Prestige Clinic, gdzie można skorzystać z zabiegów z użyciem botuliny.

Botox – Świdnica. Działanie toksyny botulinowej

Działanie botoksu nie należy do skomplikowanych. Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w miejscu, w którym została wstrzyknięta. Wskutek tego mięsień rozluźnia się. W związku z tym botoks stosuje się w leczeniu różnych dolegliwości, między innymi nierównoległego ustawienia gałek ocznych (zeza), bruksizmu (nadmiernego zaciskania i tarcia zębami – szczególnie często występuje podczas snu), chorób związanych ze wzmożonym napięciem mięśniowym (np. Parkinsona) czy też nadmiernej potliwości. Ze względu na to, że zmarszczki mimiczne są powiązane z działaniem mięśni twarzy, toksyna botulinowa znajduje zastosowanie także w medycynie estetycznej. Usuwanie zmarszczek w Świdnicy za pomocą preparatów opartych na botoksie jest możliwe w naszym gabinecie Prestige Clinic.

Usuwanie zmarszczek – Świdnica. Zabieg krok po kroku

Osoby zainteresowane zabiegiem usuwania zmarszczek w Świdnicy z pewnością będą chciały przeczytać o przebiegu tej usługi. Przed rozpoczęciem kuracji należy zapoznać się z przeciwskazaniami do zastosowania toksyny botulinowej. Poza tym od pacjenta nie jest wymagane żadne przygotowanie. Przed użyciem botoksu nie trzeba także przeprowadzać szczegółowych badań diagnostycznych. Preparat wprowadzany jest pod skórę za pomocą jednorazowej strzykawki wyposażonej w cienką igłę. Botoks wstrzykuje się w małych ilościach w kilku miejscach na twarzy. Proces ten nie trwa długo. Czas zabiegu zależy od liczby punktów iniekcji, czyli punktów, w których wpuszczana jest substancja, i zazwyczaj trwa od 15 do 20 minut.

Zwykle efekty kuracji utrzymują się mniej więcej przez 6 miesięcy. Po zabiegu związanym z leczeniem zmarszczek mimicznych nie zaleca się schylania i kładzenia w okresie od 4 do 6 godzin po jego przeprowadzeniu. Nie należy także korzystać z sauny ani w żaden inny sposób doprowadzać do rozgrzewania twarzy. Trzymanie się tych zaleceń nie dotyczy jednak kuracji związanej z redukcją nadpotliwości czy migren.

Botox – Świdnica. Przeciwwskazania do zastosowania botoksu

Przed podjęciem decyzji o kuracji botoksem w Świdnicy należy zapoznać się z przeciwskazaniami do jej rozpoczęcia. Z tego rodzaju zabiegu powinny zrezygnować osoby, które:

  • zmagają się z zaburzeniami związanymi z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym (np. z zespołem Lamberta Eatona czy mistenia gravis);
  • są nadwrażliwe na substancje wchodzące w skład preparatów Botox i Azzalure (albuminy ludzkie);
  • stosują opisane poniżej leki lub niedawno je odstawiły (okres do jednego tygodnia): aminochinolony (hydroksychlorochina, chlorochina), aminoglikozydy (np. amikacyna, gentamycyna, kanamycyna, streptomycyna), cyklosporyna, D-penicylamina (Cuprenil), galamina, linkomycyna, pankuronium, polimyksyna, sukcynylocholina, tetracyklina, tubokuraryna;
  • posiadają miejscowe infekcje skóry;
  • są w okresie ciąży lub laktacji.
W celu umówienia zabiegu z botoksem w Prestige Clinic lub uzyskania szczegółowych informacji na temat przebiegu procedury wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Decyzję o skierowaniu na zabieg podejmuje lekarz podczas konsultacji, po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań.
 
834722_facebook_icon

Prestige Clinic
ul. Komunardów 5
58-100 Świdnica

Zadzwoń: +48 534 522 014
recepcja@prestige-swidnica.pl