EGZOSOMY – REGENERACJA SKÓRY ŚWIDNICA

Egzosomy, wytwarzane przez komórki macierzyste i komórki mezenchymalne (MSC) zawierają różne substancje takie jak białka, czynniki wzrostu, cytokiny i elastynę, które są ważne dla zdrowia i wyglądu skóry. Egzosomy są około 1000 razy mniejsze od komórek. Dzięki temu swobodnie przenikają przez różne bariery anatomiczne takie jak błona komórkowa i docierają do głębokich warstw skóry celem ich regeneracji. Obecne w egzosomach czynniki wzrostu i cytokiny mają zdolność stymulowania proliferacji (namnażania) komórek. Pobudzają produkcję kolagenu i elastyny oraz stymulują procesy angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Za badania nad egzosomami trzykrotnie przyznano Nagrodę Nobla.

Egzosomy ASCE plus to mediatory komunikujące nasze komórki z komórkami macierzystymi, przesyłają impulsy oraz dostarczają białek i czynników wzrostu. Egzosomy ASCE+ to skuteczna metoda regeneracji skóry, redukcji zmarszczek i poprawy ogólnego wyglądu skóry. Egzosomy dostarczają skórze wielu substancji, które pomagają w regeneracji i odnowie, stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co pomaga w poprawie elastyczności i jędrności skóry. Obecne w nich czynniki wzrostu i cytokiny stymulują regenerację tkanek i poprawiają kondycję skóry. Zabiegi z egzosomami pomagają również w redukcji przebarwień i blizn. Osoby zainteresowane zabiegiem Egzosomy w Świdnicy i okolicach skorzystać mogą z oferty Prestige Clinic.

EGZOSOMY – korzyści z zabiegu

Egzosomy ASCE plus w opatentowanej technologii ExoSCRT™ to pierwsze czyste egzosomy dostępne na rynku. Opracowane jako terapia regeneracyjna i anti-aging nowej generacji w medycynie estetycznej potwierdzona badaniami. Egzosomy ASCE+ czyli pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej. Pełnią dwie funkcje: regeneracji skóry oraz przeciwzapalną. Jest to zabieg doskonały zarówno dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek, a jego zalety to:
  • Redukcja stanów zapalnych.
  • Poprawa elastyczności i nawilżenia skóry.
  • Wygładzenie nierówności.
  • Redukuje zmarszczek i linii mimicznych.
  • Poprawa i ujednolicenie kolorytu skóry.
  • Redukcja przebarwień i plam pigmentacyjnych.
  • Redukcja blizn (w połączeniu z laserem ablacyjnym).

EGZOSOMY – przeciwwskazania do zabiegu

  • Ciąża i karmienie piersią.
  • Aktywna opryszczka
Do uzyskania optymalnego efektu zaleca się serie 3 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie. Egzosomy ASCE+ w technologii ExoSCRT są w pełni bezpieczne i hipoimmunogenne, ponieważ nie posiadają antygenów MHC (major histocompa bility complex) oraz HLA (human leukocyte antigens), dzięki czemu nie indukują odpowiedzi immunologicznej u biorcy. Egzosomy są stosowane z zabiegami, w których wykorzystywana jest technologia mikronakłuwania oryginalnym urządzeniem Dermapen 4 lub technologia laserowa.
W celu umówienia zabiegu z użyciem Egzosomy w Prestige Clinic w Świdnicy lub uzyskania szczegółowych informacji na temat przebiegu procedury wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo.
834722_facebook_icon

Prestige Clinic
ul. Komunardów 5
58-100 Świdnica

Zadzwoń: +48 534 522 014
biuro@prestige-swidnica.pl