WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK ŚWIDNICA– KWAS HIALURONOWY

Co to jest kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy jest to naturalna substancja występująca w organizmie. Niestety z wiekiem jego poziom w organizmie jest coraz mniejszy. Z tego powodu skóra przesusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Doskonałym sposobem na wypełnienie ubytków jest kwas hialuronowy, który stosowany jest w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Jednym z jego działań jest wiązanie cząsteczek wody w skórze, które odpowiadają za jej nawilżenie. Stosowany jest w medycynie estetycznej jako substancja aktywna zapewniająca skórze jędrność, nawilżenie i odżywienie. Działanie kwasu hialuronowego jest na tyle intensywne, że z powodzeniem zastępuje się nim wszelkie inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, mające na celu spłycenie zmarszczek i rewitalizację skóry.

Wskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosowane są w celu wypełnienia zmarszczek, bruzd, modelowania rysów twarzy (wolumetria twarzy), soft liftingu i innych objawów starzenia się. Zabiegi z kwasem hialuronowym stosuje się w celu:

 • Wypełnienia zmarszczek
 • Powiększenia ust
 • Korekty nosa
 • Poprawy kondycji wiotkiej i luźnej skóry
 • Wypełnienia zapadniętych policzków
 • Redukcji cieni pod oczami
Stosowanie kwasu hialuronowego skutecznie przywraca skórze młodość i pozwala na delikatne podkreślenie wybranych partii twarzy. W zależności, jaki efekt chcemy uzyskać po zabiegu, lekarz wybiera odpowiedni rodzaj kwasu hialuronowego

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest coraz bardziej popularną metodą korekcji nosa. W trakcie takiego zabiegu można m.in. poprawić krzywizny i ubytki w kształcie nosa, zminimalizować nierówności grzbietu i garbek, a także poprawić symetrię nosa. W większości przypadków efekty uzyskuje się już podczas jednego zabiegu, ale czasem konieczne bywa jego powtórzenie w celu dokonania koniecznych poprawek. Co ważne, jest to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Dużym zainteresowaniem pacjentów kliniki Prestige Clinic cieszy się także wypełnianie kwasem hialuronowym zmarszczek – zarówno na twarzy, jak i na szyi, dekolcie czy grzbietach rąk. Zabieg jest bezbolesny (lekarz wykonuje jedynie niewielkie nakłucie), ale od razu daje widoczne, naturalne efekty. Skóra staje się nawilżona, jędrna i napięta, a zmarszczki są wygładzone. Co ważne, zabieg wypełniania zmarszczek można bez obaw powtarzać.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Wydatne, pełne usta stanowią niewątpliwie niezwykle istotny element kobiecej urody. Jedną z najbardziej popularnych metod poprawienia ich wyglądu jest korekcja z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Przy pomocy tego typu zabiegu można zwiększyć objętość ust, wymodelować wargi a także skorygować ich kontur lub zredukować asymetrię. Zabieg pozwala również spłycić zmarszczki znajdujące się wokół ust czyli tzw. zmarszczki palacza

Przeciwwskazania do podania kwasu hialuronowego

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bezpieczne, ale jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych istnieją pewne sytuacje gdy jest on niewskazany. W przypadku poddania się innym zabiegom estetycznym, w tym przy użyciu wypełniaczy, należy zachować odstęp około 2 tygodni, przed kolejnym zastosowaniem kwasu. Wśród innych przeciwwskazań do zabiegów z jego wykorzystaniem wymienić można także:
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
 • Choroby autoimmunologiczne.
 • Nawracające stany zapalne skóry.
 • Wirusowe bądź bakteryjne infekcje w miejscu, w którym ma być przeprowadzony zabieg.
 • Ciążę lub karmienie piersią.
 • Opryszczkę.
 • Cukrzycę.
 • Skłonność do bliznowacenia.
 • Zaburzenia krzepliwości krwi.
W Prestige Clinic w Świdnicy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego wykonywane są wyłącznie przez lekarza. Używamy tylko oryginalnych, certyfikowanych i przebadanych klinicznie preparatów z kwasem hialuronowym. W celu umówienia zabiegu z kwasem hialuronowym w Prestige Clinic lub uzyskania szczegółowych informacji na temat przebiegu procedury wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo.
834722_facebook_icon

Prestige Clinic
ul. Komunardów 5
58-100 Świdnica

Zadzwoń: +48 534 522 014
recepcja@prestige-swidnica.pl