CoolTech (produkcji Cocoon Medical) to urządzenie wykorzystywane do kriolipozy, która opiera się na ekspozycji tkanki tłuszczowej na niskie temperatury. W trakcie zabiegu dochodzi do selektywnej likwidacji komórek tłuszczowych. Podczas kuracji nie uszkadza się jednak warstwa znajdująca się powyżej skóry właściwej czy naskórka. Przed rozpoczęciem leczenia należy zaznajomić się z przeciwskazaniami do przeprowadzenia terapii oraz z samym przebiegiem procesu, jakim jest kriolipoza. Świdnica to miasto, w którym zlokalizowana jest klinika medycyny estetycznej Prestige Clinic, gdzie można skorzystać z tego rodzaju zabiegu.
Warto, żeby osoby, które zamierzają skorzystać z zabiegu kriolipozy w Świdnicy, zapoznały się z działaniem tej metody przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z kuracji. Schłodzenie tkanki tłuszczowej przez aparat CoolTech przyczynia się do obumierania adipocytów, czyli rodzaju komórek magazynujących głównie tłuszcze proste. Poza chłodzeniem aparat także zasysa skórę, przez co na chwilę zmniejsza się przepływ krwi w wybranym miejscu. Dzięki temu można zredukować tkankę tłuszczową, która znajduje się w głębszych obszarach ciała. Uszkodzone adipocyty wędrują przez układ limfatyczny, a później są wydalane w naturalny sposób z organizmu. W trakcie procesu redukcji tkanki tłuszczowej temperatura wynosi -8°C i pozostaje niezmienna. Zwykle zabieg na jednej partii ciała trwa ok. 70 minut.
Kuracja jest przeprowadzana za pomocą głowic. Z wykorzystaniem jednej głowicy możliwa jest terapia np. małego brzucha. Z użyciem dwóch redukowany jest natomiast tłuszcz z tzw. boczków, bryczesów, ramion-pelikanów, ud wewnętrznych czy dużego brzucha.
Do najczęstszych przyczyn rozpoczęcia leczenia metodą kriolipozy należą między innymi:
Na zabieg kriolipozy w Świdnicy nie powinny decydować się osoby, które zmagają się z:
Ponadto z kriolipozy powinny zrezygnować osoby, które:
W celu umówienia zabiegu kriolipolizy w Prestige Clinic lub uzyskania szczegółowych informacji na temat przebiegu procedury wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Decyzję o skierowaniu na zabieg podejmuje specjalista podczas konsultacji, po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań.